Поради та рекомендації щодо вибору та догляду за пуховиками.
Пуховик. Настанови щодо вибору та догляду.
Вже зовсім скоро неосяжні простори нашої Батьківщини покриють снігу і прийде тріскучий мороз, але у нас в запасі є ще трохи часу що б вибрати та придбати оптимальний варіант для захисту від холодів. Який же самий теплий, легкий, красивий і практичний предмет зимового гардеробу сьогодні є найпопулярнішим ? Відповідь знає кожен, ну або майже кожен, це пухова куртка або просто пуховик.
Пуховиками сьогодні прилавки завалені всі: від речових ринків до вітрин дорогих бутиків. На вибір покупцям пропонується величезний асортимент пуховиків на будь-який смак, колір і гаманець, будь-якого виробника і дизайну. Але є величезна різниця між справжнім пуховиком, який буде зберігати Ваше тепло і комфорт всю зиму, і тим «мішком з пір'ям» яке нам часто нахабно продають під виглядом пуховика. Так от, що б Вам не стати «дивом в пір'ї», і даремно витратити свої кровні, ми пропонуємо ознайомитися з нашим керівництвом, де ми постараємося коротко, але ємко розібрати всі аспекти по вибору і придбання по-справжньому якісного і практичного пуховика.
Отже, пуховик – це предмет верхнього одягу, куртка або пальто, призначений для носіння в холодну пору року. Для захисту організму від впливу низьких температур, в якості теплоізолюючого наповнювача використовується тільки натуральний пух і пір'я водоплавних птахів. Поверхня пуховика виготовляється з легкою, міцною і "дихаючої" тканини (мембрани), шви повинні бути проклеєні для кращої герметичності та теплоізоляції. Для рівномірного розподілу пуху за обсягом куртки, він полягає в спеціальні дитячі пакети, відокремлені один від одного герметичними швами. Конструкція пуховиків повинна забезпечувати максимальний захист від втрат тепла людським тілом.
До основних достоїнств пуховиків відносяться – відмінні теплоізолюючі властивості при малій вазі, забезпечення повітрообміну без втрат тепла, завдяки властивостям мембранних тканин, універсальність і практичність, довговічність при правильному догляді, всілякий дизайн.
Мабуть, єдиним недоліком виробів з пуху є їх досить висока ціна. Але не можна забувати, що оптимальний час «життя» пуху розраховано на період від 7 до 10 років, а при правильному догляді за ним і всі двадцять. Синтетика ж прослужить вам всього лише 3-5 років. Звідси випливає, що пух більш ніж в два рази довговічніше синтетики, тому й коштує він дорожче.
Деякі наші продавці і покупці помилково вважають, що пуховик ― це узагальнена назва і так можна назвати будь-яку куртку з утеплювачем, схожу по дизайну. Це оману. Яким до речі користуються не зовсім чисті на руку ділки. У пуховиках використовують тільки натуральний пух, будь-синтетичний аналог перетворює пуховик в звичайну куртку з утеплювачем.
Справжній пуховик стане для Вас незамінною зимової річчю і буде радувати багато років, але що б вибрати «правильний» пуховик необхідно знати основні моменти. Основні практичні поради ми постаралися зібрати і дуже сподіваємося, що вони допоможуть вибрати і придбати ідеальний пуховик.
Поради щодо вибору та придбання пуховика
1. Пух (down), найголовніше в пуховику. Принцип термозахисту пуху простий ― він створює повітряний прошарок між тілом і зовнішнім середовищем. Повітря-поганий провідник тепла і власне повітряна прошарок, створювана пухом і є головним теплоізолятором. А те наскільки добре матеріал утримує цю саму прошарок ― є показником якості цієї ізоляції. Добре відомо, що пух водоплавних птахів (насамперед ― гусячий пух) в якості теплоізоляції є неперевершеним матеріалом: він легкий, повітряний і прекрасно утримує всередині себе велику кількість повітря. Але пух пуху ворожнечу. Він може бути великим, дрібним, злежаним, повітряним, прелым і т. д. і т. п. і від цих параметрів залежать властивості тієї або іншої партії пуху.
У пуховиках пух використовується в суміші з пером, «золотою пропорцією» вважається 80% пуху (down) і 20% пера (feather), в пуховиках для екстремальних умов це співвідношення може бути 90% пуху і 10% пера. В описі вказується через дріб, наприклад – 80/20. Більший відсоток пера говорить про низьку якість пуховика і такий пуховик не зігріє Вас в морози, а жорсткі стрижні пера будуть виходити назовні, проколюючи тканину.
2. Вага пуховика, говорить про якості наповнювача і виробу в цілому. Адже ще одна явна перевага пуху, як утеплювача зимового одягу, це його легкість. Крім того, натуральний пух настільки м'який, що дозволяє вільно рухатися, не сковуючи рухів.
3. Матеріал зовні і підкладка повинен бути водонепроникними, тому що пух володіє високою гігроскопічністю і він досить легко накопичує вологу і вимагає швидкої просушки. Якщо цього не зробити він може просто зіпсуватися. Також матеріал повинен бути міцним і пухонепроницаемым. При всьому цьому він повинен володіти дихаючими властивостями, тобто забезпечувати повітрообмін без втрати тепла.
4. Конструкція пуховика, дуже важлива умова при виборі справжнього, якісного виробу. Саме конструкція дозволяє максимально ефективно розподілити пух і забезпечити оптимальне співвідношення тепло / вага. У більшості пуховиків внутрішню і зовнішню тканину пуховика просто зшивають між собою, утворюючи секції, і кожна секція наповнюється пухом. Величезним мінусом таких пуховиків є холодні шви між секціями, через які втрачається величезна кількість тепла. Такі пуховики називають одношаровими і вони зігріють Вас тільки при морозах до -10 -15 С°. Велику роль відіграє розмір пухових секцій (пакетів), їх розмір не повинен перевищувати 20 см, в іншому випадку пух просто зіб'ється внизу пакету і всі якості пуховика зведуться до нуля.
Корисні поради по догляду за пуховиками
Якісні пуховики можуть прослужити не один десяток сезонів, якщо за ними правильно доглядати. Жодних надприродних умов по догляду не потрібно, просто намагайтеся, щоб пух в пуховику не намокав, а якщо це сталося, то як можна швидше висушіть його. Зберігати пуховик необхідно в розправленому вигляді на плічках.
Особливу увагу приділіть процесу прання. Ми дамо кілька практичних порад для прання в пральній машині.
- Для прання виставляємо максимально м'яку і ніжну програму.
- Обов'язково застебніть всі блискавки і гудзики
- Використовуйте спеціальні рідкі миючі засоби для пуховиків
- Температура прання в 30 градусів цельсія цілком достатня
- Увімкніть режим додаткового полоскання для кращого вимивання порошку.
- Мінімальна швидкість віджиму : при намоканні деякі пуховики стають дуже важкими і машинка просто не справляється з віджимом. В цьому випадку треба віджимати вручну.
- В барабан пральної машини покладіть 3-4 м'ячика для великого тенісу.
- Пуховик сушиться в розправленому вигляді в теплу і сонячну погоду на балконі або у ванній кімнаті
- В процесі сушіння періодично збивайте пуховик, розправляючи пух.
- Після повного висихання можна покласти пуховик ще раз в пральну машину разом з 3-4 тенісними м'ячиками і включити режим віджиму (без прання і без полоскання). Центрифуга з м'ячиками має ще трохи збити наповнювач і зробити одяг об'ємніше.
- Детские купальники и плавки для девочек и мальчиковС приближением сезона отпусков и летних каникул у многих родителей возникает вопрос: как правильно подобрать детский купальник или плавки?
- Корисна інформація: УТЕПЛЮВАЧ ISOSOFT (ІЗОСОФТ)Давайте розберемося, що таке УТЕПЛЮВАЧ ISOSOFT (ІЗОСОФТ) І які його переваги?